Kubilay Aka Kimdir?

Kubilay Aka, 12/04/1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi’nde tamamladıktan sonra. Muğla Milas Havalimanında özel bir şirkette çalışırken menajeri Ufuk Ergin ile Mayıs 2016 da tanışarak oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Kubilay Aka 2016 yılında oyunculuk kariyerine başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak’ın paylaştığı Kanal D de yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde canlandırdığı Ali Kemal karakteriyle başlamıştır. 2017 yılında Cem Yılmaz, Ozan Güven gibi usta oyuncuların başrolünde yer aldığı, gişe rekorları kıran Arif 216 filminde “Yakışıklı” karakterini canlandırmıştır.

2017 yılında Show Tv’de yayınlanmaya başlayan, son yılların en iyi dizisi olarak gösterilen, büyük beğeni toplayan ve reyting rekorları kıran “Çukur” dizisinde “Celasun” karakterini canlandıran Kubilay Aka 2018 Aralık ayında vizyona giren “Aşk Bu mu?” filmiyle ilk başrol deneyimini yaşamıştır.

Kubilay Aka İngilizce ve biraz Almanca biliyor. Araba kullanmaktan, Kick Boks, Muay Tai, MMA (Karşılıklı dövüş sanatları), klasik gitar çalmaktan ve Scuba Diving yapmaktan hoşlanıyor.

Boy: 1.83
Saç Rengi: Kahverengi
Göz Rengi: Kahverengi